• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 381
Menu
Agencja marketingowa

Radwańska wygrała pierwszy mecz

Agnieszka Radwańska wygrała pierwszy mecz i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dubaju (pula nagród 2 mln dol.). Polska tenisistka pokonała w drugiej rundzie (wcześniej miała wolny los) Julię Putincewą z Kazachstanu 7:5, 6:3.

Radwańska jest obecnie czwarta w rankingu WTA Tour, a wyższe rozstawienie zawdzięcza nieobecności Rosjanki Marii Szarapowej (nr 3.). Natomiast 18-latka z Kazachstanu, startująca z "dziką kartą", jest obecnie 101. na świecie. W poniedziałek w pierwszej rundzie wygrała z Brytyjką Laurą Robson 6:4, 2:6, 7:6 (8-6).

Polka, która broni w Dubaju tytułu wywalczonego przed rokiem, po raz pierwszy spotkała się z Putincewą. Początek ich meczu był dość nerwowy i w pierwszych czterech gemach żadnej z rywalek nie udało się utrzymać własnego podania.

Tę serię przerwała Radwańska, wychodząc na 3:2, ale kilka minut później na tablicy pojawił się wynik 3:4 i 15-30, bowiem w siódmym gemie znów pozwoliła się przełamać. W tym momencie na kilka minut grę przerwano w wyniku przelotnej mżawki.