• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 381
Menu
Agencja marketingowa

MŚ: Wygrana polaków z Iranem po tie-breaku!

Siatkarska reprezentacja Polski wygrała z Iranem 3:2 w przedostatnim meczu drugiej fazy grupowej mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce.

Mecz rozpoczął się od udanego ataku Seyeda z krótkiej, ale po chwili mocnym zbiciem odpłacił się Mariusz Wlazły. Po chwili ten sam zawodnik wyprowadził Polaków na prowadzenie asem serwisowym. Po chwili rozpoczęła się wymiana "punkt za punkt". Po kontrze w wykonaniu Mojtaby Mirzajanpoura Iran ponownie prowadził (5:4). Na pierwszą przerwę techniczną Iran zszedł z jednopunktowym prowadzeniem po zbiciu po bloku Amira Ghafoura.

Po chwili koncert na zagrywce rozpoczął Mariusz Wlazły. Najpierw po jego serwisie piłka przetoczyła się po siatce, a po chwili przechodzącą piłkę zbił skutecznie Karol Kłos. Po bloku Polaków na Ghafourze gospodarze prowadzili 12:9, a po asie Winiarskiego i zbiciu przechodzącej piłki przez Kubiaka już 14:9. Polacy zeszli na II przerwę techniczną z dużą, sześciopunktową przewagą po autowym ataku Farhada Ghaemiego z szóstej strefy.

Sześciopunktowa przewaga "biało-czerwonych" utrzymywała się długo, a po pojedynczym bloku Karola Kłosa na Mirzajanpourze było już 21:14. Po chwili banalny błąd popełnił rozgrywający Marouf. Polacy wygrali seta 25:17, a ostatni punkt partii zdobył atakiem z prawego skrzydła wprowadzony na podwyższenie bloku Dawid Konarski.

Więcej na: orange