• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 381
Menu
Agencja marketingowa

Mecz - horror! Polska wygrała z Brazylią!

Polscy siatkarze wygrali w Łodzi z obrońcami tytułu Brazylijczykami 3:2 (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15) w pierwszym meczu trzeciej rundy mistrzostw świata i przybliżyli się do półfinału. W czwartek czeka ich spotkanie z mistrzami olimpijskimi Rosjanami.

Analiza wideo przesądziła o zwycięstwie Polaków, którzy po zaciętym i emocjonującym meczu pokonali Brazylię 3:2. Spotkanie biało-czerwoni rozpoczęli ze swoim kapitanem Michałem Winiarskim, który z powodu kontuzji pleców nie wystąpił w poprzednim meczu z Francją. W wyjściowej szóstce zabrakło natomiast Pawła Zagumnego, którego zastąpił Fabian Drzyzga.

Początek meczu nie był udany dla gospodarzy turnieju. Dwa pierwsze punkty Polacy zdobyli po zepsutych zagrywkach gości, którzy jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną zmusili trenera Stephane'a Antigę do wykorzystania czasu (przy wyniku 7:4 dla Brazylii). Za chwilę zespoły znów zeszły z boiska - na przerwę techniczną poświęconą pamięci Arkadiusza Gołasia, który 16 września 2005 r. zginął w wypadku samochodowym. Kibice w ciszy obejrzeli na telebimach archiwalne zdjęcia b. reprezentanta Polski.

Po wznowieniu gry goście nadal mieli inicjatywę i przy ich prowadzeniu 14:9 Antiga wykorzystał drugą przerwę. Od tego momentu role na boisku się odwróciły. Polacy najpierw zmniejszyli straty do czterech punktów (11:15), a po wejściu na zagrywkę Mariusza Wlazłego doprowadzili do remisu 15:15. Do końca partii goście jeszcze tylko trzy razy byli na prowadzeniu (16:15, 17:16, 18:17). Końcówka należała do Polaków, którzy wypracowali sobie trzypunktową przewagę (21:18) i po autowej zagrywce gości wygrali seta 25:22.