Artykuły sponsorowane

Menu

  

Nawet skromna Wigilia i święta będą najdroższe od lat

grudzień 12, 2017

Nawet skromna Wigilia i święta będą najdroższe od lat

Według Głównego Urzędu Statystycznego Polacy za zakupy świąteczne zapłacą drożej, niżeli w ubiegłych...

Kobiety na kierowniczych stanowiskach i ich zarobki

grudzień 11, 2017

Kobiety na kierowniczych stanowiskach i ich zarobki

Kobiety w Polsce bardzo dobrze odnajdują się na kierowniczych stanowiskach. Stanowią one 40 proc. tz...

Polska może zapłacić karę liczoną w miliardach

grudzień 08, 2017

Polska może zapłacić karę liczoną w miliardach

Swego czasu cały świat przyjmował uchodźców z Polski, co dotyczy również krajów wschodnich. Polacy u...Seniorzy oszukiwani przez nieuczciwą firmę

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko firmie telekomunikacyjnej Nasza S.A., która wprowadza w błąd ludzi starszych podszywając się pod operatora, który jest ich faktycznym usługodawcą.

 

Wprowadzanie w błąd przez wyżej wymienioną firmę odbywa się za pomocą rozmowy telefonicznej i najczęściej prowadzi do strat finansowych, a co za tym idzie stresem osób starszych.

,,Otrzymujemy bardzo dużo skarg na nieuczciwych przedsiębiorców, którzy wykorzystują zaufanie seniorów, na ich pytania odpowiadają szybko i niewyraźnie.

Apelujemy: jeżeli dzwoni do ciebie konsultant i twierdzi, że jest z telekomunikacji i ma tańszy abonament, prąd, czy gaz - zapisz szczegóły oferty i odłóż słuchawkę. Nie podawaj swoich danych. Zadzwoń do swojego operatora, sprzedawcy prądu lub gazu i zapytaj, czy rzeczywiście ma dla ciebie lepszą ofertę’’ - ostrzega cytowany w komunikacie prezes UOKiK Marek Niechciał.

Ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiK wyjaśnia także inne kwestie, z którymi warto się zapoznać będąc osobą starszą lub po to, aby móc ostrzec seniora w kręgu naszych bliskich.

,,Proponują obniżenie abonamentu za telefon i nielimitowane rozmowy, które w rzeczywistości możesz mieć za dodatkową opłatą. Dodatkowo zapłacisz też za wykaz połączeń, wyświetlanie numeru, ubezpieczenie zapłaty na wypadek śmierci - nawet bez twojej zgody. Na umowie nie ma logo spółki, jej nazwa i dane są napisane małą czcionką, wyraźnie zaznaczona jest natomiast nazwa twojego operatora. Konsumenci zazwyczaj dowiadują się, że zmienili operatora po upływie 14 dni, w których mogą bezpłatnie odstąpić od umowy. Kara, którą pobiera Nasza S.A. za rozwiązanie umowy, wynosi od około 500 zł do około 1500 zł’’

 

 

Wiadomości

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Reklama

Jakiej pracy szukasz?   Gdzie?      
oferty pracy
Oferty pracy
powered by Jobrapido
   
zawód, stanowisko, słowo kluczowe   miejscowość lub województwo    

              Wiadomości            Wydarzenia             Świat                Polityka                 Gospodarka                   Sport                     Waszym zdaniem                   Styl życia                                                         

stat4u