Artykuły sponsorowane

Menu
Popyt na pracowników w Polsce wciąż rośnie

sierpień 18, 2017

Popyt na pracowników w Polsce wciąż rośnie

Główny Urząd Statystyczny znowu potwierdził dobrą sytuację na rynku pracy w Polsce. Według raportu G...

Producenci jaj chcą przywrócenia formaldehydu

sierpień 17, 2017

Producenci jaj chcą przywrócenia formaldehydu

Polscy producenci jajek mają sporą szansę wskoczenia na miejsce Belgii lub Holandii, gdyż stwarza im...

Rodzinę 500+ pożrą opłaty

sierpień 16, 2017

Rodzinę 500+ pożrą opłaty

Obiecane podczas kampanii wyborczej 500+ faktycznie weszło w życie. Co więcej obiecano, że to świadc...W czym trafiają do Polski papierosy z przemytu?

Resort finansów postanowił podzielić się z palaczami papierosów z przemytu informacją, w jaki sposób owe papierosy docierają do odbiorców. ,,Kupujesz papierosy z przemytu? A czy naprawdę wiesz, co palisz?’’ - zadaje pytane resort na swojej stronie internetowej.

 

,,Zwalczanie przestępczości w obszarze wyrobów tytoniowych stanowi jeden z priorytetów działania Służby Celno-Skarbowej, które obejmują nie tylko tradycyjny przemyt, ale również obrót suszem tytoniowym (półproduktem) oraz zwalczanie nielegalnej produkcji’’ - podaje ministerstwo.

Niemniej informuje również, że ostatnio udaremniono przemyty, które okazały się dość ,pomysłowe’’, aczkolwiek nieskuteczne. Próbowano przemycić papierosy w surowych solonych jelitach, w skrytce toalety autokaru, w butlach gazowych, cysternach kolejowych czy nawet w kołach jadącego tira, w płycie nagrobnej z wizerunkiem zmarłego i włoskim nazwiskiem, meblach ze sklejki oraz drewnianych parapetach, w pianinie, wagonach z cementem, w ładunku węgla drzewnego itp.

Resort podaje, że w pierwszym półroczu Funkcjonariusze KAS zarekwirowali ponad 50 tys. prób przemytu papierosów, 1100 alkoholu i 1800 paliwa. Dodatkowo 47 krotnie odkryli i udaremnili próbę przemytu dewiz, 11 krotnie broni, oraz amunicji, a 4 krotnie narkotyków.

 

 

Wiadomości

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Reklama

Jakiej pracy szukasz?   Gdzie?      
oferty pracy
Oferty pracy
powered by Jobrapido
   
zawód, stanowisko, słowo kluczowe   miejscowość lub województwo    

              Wiadomości            Wydarzenia             Świat                Polityka                 Gospodarka                   Sport                     Waszym zdaniem                   Styl życia                                                         

stat4u