Artykuły sponsorowane

Menu

  

Nawet skromna Wigilia i święta będą najdroższe od lat

grudzień 12, 2017

Nawet skromna Wigilia i święta będą najdroższe od lat

Według Głównego Urzędu Statystycznego Polacy za zakupy świąteczne zapłacą drożej, niżeli w ubiegłych...

Kobiety na kierowniczych stanowiskach i ich zarobki

grudzień 11, 2017

Kobiety na kierowniczych stanowiskach i ich zarobki

Kobiety w Polsce bardzo dobrze odnajdują się na kierowniczych stanowiskach. Stanowią one 40 proc. tz...

Polska może zapłacić karę liczoną w miliardach

grudzień 08, 2017

Polska może zapłacić karę liczoną w miliardach

Swego czasu cały świat przyjmował uchodźców z Polski, co dotyczy również krajów wschodnich. Polacy u...W czym trafiają do Polski papierosy z przemytu?

Resort finansów postanowił podzielić się z palaczami papierosów z przemytu informacją, w jaki sposób owe papierosy docierają do odbiorców. ,,Kupujesz papierosy z przemytu? A czy naprawdę wiesz, co palisz?’’ - zadaje pytane resort na swojej stronie internetowej.

 

,,Zwalczanie przestępczości w obszarze wyrobów tytoniowych stanowi jeden z priorytetów działania Służby Celno-Skarbowej, które obejmują nie tylko tradycyjny przemyt, ale również obrót suszem tytoniowym (półproduktem) oraz zwalczanie nielegalnej produkcji’’ - podaje ministerstwo.

Niemniej informuje również, że ostatnio udaremniono przemyty, które okazały się dość ,pomysłowe’’, aczkolwiek nieskuteczne. Próbowano przemycić papierosy w surowych solonych jelitach, w skrytce toalety autokaru, w butlach gazowych, cysternach kolejowych czy nawet w kołach jadącego tira, w płycie nagrobnej z wizerunkiem zmarłego i włoskim nazwiskiem, meblach ze sklejki oraz drewnianych parapetach, w pianinie, wagonach z cementem, w ładunku węgla drzewnego itp.

Resort podaje, że w pierwszym półroczu Funkcjonariusze KAS zarekwirowali ponad 50 tys. prób przemytu papierosów, 1100 alkoholu i 1800 paliwa. Dodatkowo 47 krotnie odkryli i udaremnili próbę przemytu dewiz, 11 krotnie broni, oraz amunicji, a 4 krotnie narkotyków.

 

 

Wiadomości

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Reklama

Jakiej pracy szukasz?   Gdzie?      
oferty pracy
Oferty pracy
powered by Jobrapido
   
zawód, stanowisko, słowo kluczowe   miejscowość lub województwo    

              Wiadomości            Wydarzenia             Świat                Polityka                 Gospodarka                   Sport                     Waszym zdaniem                   Styl życia                                                         

stat4u