Logo
Wydrukuj tę stronę

Według nowych obostrzeń, zamykane są parki i miejskie tereny zielone

Według nowych obostrzeń, zamykane są parki i miejskie tereny zielone

We wtorek (31.03) premier ogłosił nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa. Według nowych obostrzeń, zamknięte mają być parki i wszelkiego rodzaju miejskie tereny zielony.

Teraz do władz miejskich należy zamknięcie tych obszarów lub zabezpieczenie ich w odpowiedni sposób. Problem może pojawiać się w przypadku parków, gdzie nie ma ogrodzenia i bram wejściowych.

- Te parki, które są łatwe do zamknięcia, bo posiadają ogrodzenie - to sprawa jest prosta. Po prostu bramy nie będą otwierane. Natomiast we wszystkich innych parkach pojawią się tabliczki informacyjne.

Będziemy apelować do mieszkańców, żeby jeżeli już muszą to, żeby korzystali z przestrzeni publicznej, ale nie w parkach. To nie jest czas na wypoczynek, to nie jest czas na rekreację, a te tereny temu sprzyjają.

Na pewno największy problem będziemy mieli na plantach i na bulwarach wiślanych, bo są to miejsca tranzytowe. tutaj liczymy po prostu na solidarność i zrozumienie ze strony mieszkańców – wyjaśnił Piotr Kempf z krakowskiego zarządu zieleni miejskiej.

 

 

xnews