Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejne przypadki z koronawirusem w Polsce

Kolejne przypadki z koronawirusem w Polsce

Dziś rano, 14 marca odnotowano kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem – podało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie badania laboratoryjnie dały dotąd pozytywny wynik u 84 osób, dwie z nich zmarły.

Wcześniej w sobotę rano poinformowano o trzynastu nowych przypadkach w kilku województwach.

 

Resort przekazał, że nowe przypadki dotyczą: dwóch osób z woj. pomorskiego, jednej z woj. opolskiego, dwóch osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), trzech z woj. dolnośląskiego (dwa to Wrocław i jeden Bolesławiec), pięć z woj. lubelskiego (Lublin) oraz trzech z woj. łódzkiego (Łódź).

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy.

Polscy obywatele mogą wracać do kraju; będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie. W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych.

Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działać będą restauracje i bary - zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.