Logo
Wydrukuj tę stronę

Kamil Stoch został królem 66 Turnieju Czterech Skoczni!

Wspaniały Kamil Stoch wygrał 66. Turniej Czterech Skoczni! Polak obronił tytułz zeszłego sezonu i jest drugim w historii skoczkiem, po Svenie Hannawaldzie, który triumfował we wszystkich czterech konkursach zawodów! Polak  został także liderem Pucharu Świata.

Po 17 latach znalazł się skoczek, który mógł odebrać miano niepokonanego w jednym Turnieju Czterech Skoczni Svenowi Hannawaldowi.

Ku uciesze polskich kibiców był to ich rodak Kamil Stoch. To, czego dokonał dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi jeszcze przed finałowym konkursem 66. edycji niemiecko-austriackich zmagań, przerosło oczekiwania nawet największych optymistów.

Kamil w kapitalnym stylu wygrał wszystkie zawody w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz w Innsbrucku. Jego przewaga nad wiceliderem Andreasem Wellingerem wynosiła aż 64,5 punktu i tylko kataklizm w Bischofshofen mógł mu odebrać zwycięstwo w turnieju.