Logo
Wydrukuj tę stronę

Pieniądze na szczęście

Pieniądze na szczęście

Znane polskie przysłowie brzmi: " Pieniądze szczęścia nie dają". Jednak gdy chcemy wprowadzić je w życie to nie do końca się ono sprawdza. Pewne jest, że nie da się kupić miłości, zdrowia, ale pieniądze ułatwiają nam życie.

W XXI wieku bez nich nie da się żyć, otaczają nas z każdej strony. Ułatwiają nam załatwianie wielu spraw ( i nie mam na myśli korupcji), dzięki pieniądzom możemy pomoc innym, a także sobie.

Wiele osób nie zgodzi się z tą tezą, uparcie będą twierdzić, że pieniądze nie są człowiekowi potrzebne, ale każdy w domu ma komputer, telefon komórkowy, internet, pralkę i inne urządzenia AGD, więc wszystko to było kupione za pieniądze. Każda kobieta wręcz kocha pieniądze.

Może za nie kupić upragnioną biżuterię, nowe ubrania, kosmetyki. A co najważniejsze w przypadku choroby można kupić leki, które uratują zdrowie albo nawet życie. Wbrew pozorom pieniądze dają szczęście.

Przecież dzięki nim możemy kupić podarunek dla ukochanej osoby. Możemy przeznaczyć naszą gotówkę na cele charytatywne, możemy pomóc dzieciom nie tylko naszym, przecież to świadczy tylko o naszej dobroci. Ludzie powinni sobie pomagać. Fakt nie kupimy za pieniądze miłości (chociaż nie zawsze), ale swoim zachowaniem pokazujemy jacy jesteśmy.

Przecież dobrość, radość bijącą od nas da sie zauważyć, nie przez to, że mamy pieniądze, one nam w tym nie przeszkadzają. Ludzie nie mogą żyć bez pieniędzy. Zostaliśmy do tego zmuszeni i nie zależnie od nas tak będzie.

Pieniądze bardzo często dają nam szczęście. Po prostu. To nie pieniądze dają szczęście ale zakupy

 

Aneta Świderska