Logo
Wydrukuj tę stronę

Polska, kraj nieprawa

Polska, kraj nieprawa

W rankingu World Economic Forum mierzącym przejrzystość i transparentność działań i decyzji rządów poszczególnych państw nasz kraj zajął odległe... 110. miejsce na świecie.

 

Bardziej transparentne i przejrzyste władze funkcjonują w takich krajach jak Gabon, Uganda, Mongolia, Albania, Ukraina czy Rosja.

Ten fatalny wynik jest prostą konsekwencją przejęcia całości sterów w państwie w okresie ośmiu lat  przez ekipy Platformy Obywatelskiej i PSL, które doprowadziły do niebywałego rozrośnięcia się biurokracji, gigantycznego nepotyzmu, mnóstwa afer gospodarczych z udziałem najważniejszych osób w państwie, korupcji oraz jeszcze większego stopnia skomplikowania systemu podatkowego, obecnie po czterech latach władzy PiS sytuacja uległa stosunkowo w niewielkim stopniu.

Żródło.

 

Kuriozalne orzeczenie sądu: zatrzymanie dziennikarza w siedzibie PKW zasadne i legalne. Sędziowie stwierdzili, że zatrzymanie dziennikarza Niepoprawnego Radia Witolda Zielińskiego było zasadne i legalne, choć zatrzymany w tych samych okolicznościach reporter TV Republika Jan Pawlicki został - według sądu - zatrzymany bezprawnie!

Żródło.
 

Kasprowy Wierch w rękach spółki z Luksemburga - oto efekt prywatyzacji kolei liniowych. W moim przekonaniu minister Spraw Wewnętrznych wydał rozstrzygnięcie niezgodnie z prawem. Ustawa z 2001 roku o narodowym charakterze strategicznych zasobów narodowych kraju mówi wyraźnie, że zasoby przyrodnicze parków narodowych nie podlegają przekształceniom własnościowym.

A właśnie nieruchomości w Tatrach, skały, turnie i inne tereny, na których są budynki PKL, są częścią tych zasobów przyrodniczych" - powiedział Radiu Kraków Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Żródło.
 

 

Filip Stankiewicz