Logo
Wydrukuj tę stronę

Nie ma jak Bałtyk i polskie góry, czyli gdzie najchętniej odpoczywają Polacy

Nie ma jak Bałtyk i polskie góry, czyli gdzie najchętniej odpoczywają Polacy

Morze, góry, jeziora – w takiej kolejności wybieramy lokalizację. Ponad 70% rodaków ubiegłoroczne urlopy spędziło w Polsce. Najczęściej wakacyjne wyjazdy planujemy na własną rękę. Powodów może być kilka.

Z jednej strony ceny zorganizowanych wyjazdów są znacznie wyższe w sezonie letnim, z drugiej Polacy cenią sobie to, że nie są uzależnieni od grupy i narzuconego programu dnia.

 O ile popularnością cieszą się zorganizowane wyjazdy zagraniczne, gdzie barierą do radzenia sobie samemu może być np. brak znajomości języka, o tyle we własnym kraju czujemy się na tyle pewnie, że wakacje tutaj planuje samodzielnie 80% z nas.

Noclegi najczęściej są rezerwowane przez internet, który przy okazji jest kopalnią wiedzy o odwiedzanych miejscach, atrakcjach turystycznych czy restauracjach.

Tę tendencję Polaków wykorzystuje Novasol, pośrednik w wynajmie domów i apartamentów wakacyjnych, który działa na polskim rynku już od 25 lat.
Dlaczego warto pomyśleć o skorzystaniu z pośrednika przy wynajmie?

 

Co roku w czasie i po wakacjach wiele słyszy się o byciu ofiarą oszustów – dom miał być przy samej plaży a nie jest. Widok miał być na wodę i drzewa a tymczasem okazuje się, że nasze okna wychodzą na betonową ścianę. Nie mówiąc już o warunkach bytowych, które mogą odbiegać od tego co widzieliśmy na zdjęciu w sieci.

Tymczasem zaliczka wpłacona i dopiero na miejscu okazuje się, że rozpacz. Biorąc natomiast dom od pośrednika mamy pewność, że to co widzimy na zdjęciu zastaniemy na miejscu, bo ktoś przed nami tam był i wszystko sprawdził.

Gdzie Polacy najczęściej wyjeżdżają? Największą popularnością cieszy się Morze Bałtyckie, nad którym wypoczywa ponad połowa niezrażonych nieprzewidywalną pogodą Polaków. Według statystyk Novasol jest to 60% wyjeżdżających, dużą popularnością cieszy się Łeba, Trójmiasto, Kołobrzeg i małe miejscowości, gdzie znajdziemy spory kawałek nieprzeludnionej plaży. 

 

Przykładem jest np. Bobolin – ciche letnisko położone między Dąbkami a Darłowem, gdzie można wynająć dom wakacyjny i cieszyć się jedną z najczystszych i najpiękniejszych plaż polskiego Bałtyku.

Drugim najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych podróży po kraju są polskie góry. Na południu Polski - głównie w Tatrach lub Bieszczadach – swoje urlopy spędza 32% rodzimych turystów. Tutaj podobnie jak nad morzem, Ci którzy szukają ciszy i spokoju, bez tłumu turystów wybiorą mniej popularne pasma górskie jak np.  Sudety - idealne do długich wędrówek po górach, do spacerów krętymi dolinami czy bajecznie zamglonymi torfowiskami. Dodatkowo kontakt z naturą można dzielić ze zwiedzaniem licznych na tym terenie zamków.

Często wynajmujemy domy bezpośrednio od właścicieli, którzy przez dwa tygodnie w sezonie wykorzystują dom dla siebie, a na pozostały czas oddają pod wynajem. Novasol, firma działająca na rynku europejskim od 49 lat szuka obecnie w Polsce właścicieli domów letniskowych i mieszkań, którzy chcieliby zarabiać na swoich nieruchomościach ale niekoniecznie zajmować się tym na co dzień.

Firma prezentuje następnie obiekty na własnych stronach internetowych w 19 wersjach językowych, na innych międzynarodowych stronach  umożliwiających rezerwację noclegów oraz wydaje własne katalogi, które rozprowadzane są po całej Europie.

 

 

infowire

foto. Julian Z. Pankiewicz