Logo
Wydrukuj tę stronę

Nawet w czasie pandemii Unia Europejska patrzy Kaczyńskiemu na ręce

Nawet w czasie pandemii Unia Europejska patrzy Kaczyńskiemu na ręce

Unijny Trybunał Sprawiedliwości zawiesił Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Decyzją TSUE Izba powinna natychmiast przestać orzekać - inaczej Polsce grożą bardzo wysokie kary finansowe.

 

To postanowienie historyczne, bo Trybunał do tej pory w żadnym innym kraju członkowskim nie zawiesił działalności instytucji uznawanej w danym państwie za sąd. Europejski trybunał podtrzymał tym samym pozew Komisji Europejskiej w tej sprawie.

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń pozytywnie odniósł się do postanowienia unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

– Są niezależne sądy, jest Unia Europejska, jest Komisja Europejska, które nawet w czasach pandemii patrzą Kaczyńskiemu i temu rządowi na ręce – stwierdził Biedroń.

Robert Kropiwnicki z KO podkreślił, że zawieszenie Izby Dyscyplinarnej jest bardzo ważne dla polskiego sądownictwa. Zdaniem posła KO, jeśli członkowie Izby dalej będą pracować, oznacza to będzie, że ważniejsze są dla nich polecenia ministra sprawiedliwości i polityków niż konstytucja i ustawy.

– Oznaczać to będzie, że są bardziej politykami niż sędziami – podsumował Kropiwnicki.

 

 

xnews