Logo
Wydrukuj tę stronę

Tusk mówi o ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

Tusk mówi o ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

Donald Tusk wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Dublińskim podczas uroczystości przyznania mu honorowego i dożywotniego członkostwa w stowarzyszeniu studentów tej uczelni.

Odniósł się do ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej, gdzie z przykrością wspomniał o sporze, który podzielił jego kraj.

- ,,W moim kraju dzisiaj obchodzono ósmą rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Wspólna żałoba narodowa szybko zmieniła się w bolesny i szczególnie paskudny spór, który od tego czasu podzielił mój naród’’ - powiedział Tusk.

Można by powiedzieć, że w chwili, kiedy Przewodniczący Rady Europejskiej powinien być szczęśliwy, ponieważ wcześniej Honorowym Dożywotnim Członkiem Stowarzyszenia Studentów Prawa Uniwersytetu Dublińskiego został wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, amerykański prezydent Bill Clinton czy piłkarz Cristiano Ronaldo.

Tym razem Dublin College Law Society przyjęło Tuska, gdyż jak podano ,,jako student buntował się przeciwko reżimowi komunistycznemu w Polsce (…) był najdłużej sprawującym urząd polskim premierem, a od 2014 jest Przewodniczącym Rady Europejskiej’’. Niestety mimo tego zaszczytu Donald Tusk ubolewa nad sytuacją w Polsce.

 

 

 

Wiadomości