Logo
Wydrukuj tę stronę

Dymisja za dymisją - ministrowie Platformy odchodzą!

Dymisja za dymisją - ministrowie Platformy odchodzą!

Ministrowie, oraz wiceministrowie w rządzie Platformy podali się do dymisji. Przyczyną tego kroku są nie tylko mniejsze i większe wpadki w związku z nieudolną pracą czy zatajaniem majątku, ale przede wszystkim afera taśmowa, która ze względu na wyciek akt zaczęła na nowo żyć w mediach.

 - ,,Nie możemy czekać. Rozmawiałam z nagranymi na taśmach. Wspólnie uznaliśmy, że nie pozwolę na grę tymi taśmami. Mamy co robić. Ci, którzy są ofiarami podsłuchów wykazali się szczególną odpowiedzialnością za państwo’’ - mówiła Ewa Kopacz.


Pani premier podała również nazwiska ministrów i wiceministrów, którzy postanowili podać się do dymisji. Są to:  Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, jak również wiceministrowie Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski i Jan Wincent Rostowski, Tomasz Tomczykiewicz. Deklaracje odejścia złożył także marszałek Sejmu Radosław Sikorski.


Kopacz podsumowała także efekty pracy prokuratury. - ,,Jedynym efektem prac prokuratury jest gigantyczny wyciek akt śledztwa. Po drugie, jedyną instytucją, która ma wyjaśnić sprawę jest dobrze działająca prokuratura z nowym prokuratorem generalnym’’ - mówiła na konferencji.


Przyznała, iż nie przyjmie sprawozdania obecnego szefa Prokuratury Generalnej i zażąda zmiany na tym stanowisku.
 

 

Zd24