Menu
Wojna płci, a kto rządzi portfelem?

kwiecień 19, 2018

Wojna płci, a kto rządzi portfelem?

Aż 50% mężczyzn deklaruje, że zdarzało im się utrzymywać swoją partnerkę, w stosunku do 30% deklaruj...

Bez pewności siebie człowiek nie istnieje

kwiecień 15, 2018

Bez pewności siebie człowiek nie istnieje

Związek prowadzący donikąd. Praca przynosząca frustrację. Sabotowane ambicje i aspiracje. Pomysły, k...

Feminizacja świata

kwiecień 11, 2018

Feminizacja świata

Kobiety od zarania czasów walczyły o uzyskanie równouprawnienia z mężczyznami, ale czy rzeczywiście ...Bez pewności siebie człowiek nie istnieje

Związek prowadzący donikąd. Praca przynosząca frustrację. Sabotowane ambicje i aspiracje. Pomysły, które umierają naturalną śmiercią. Nieumiejętność cieszenia się z sukcesów. Niszczące nawyki żywieniowe.

Marzenia, które nigdy się nie spełnią.

Chroniczny lęk lub nawet depresja. Długie pasmo niepowodzeń i pocieszanie się filozoficznym pytaniem zadawanym w pustkę - A czy ktoś w ogóle jest szczęśliwy..? Dodatkowo mała elastyczność w pokonywaniu trudności. Destrukcyjne opinie, które powtarzasz na swój temat bez jakiejkolwiek refleksji. Głos, który wciąż słyszysz w swojej głowie. Głos, który sprawia, że wolisz unikać bólu, niż  doznawać radości... Czy znasz tę osobę? Poznajesz ją?

Czym jest pewność siebie

Pewność Siebie to przekonanie, jak wiele człowiek jest wart, ile może osiągnąć i że może osiągnąć, bez przesady, naprawdę bardzo wiele. Pewność Siebie i wiara we własne możliwości buduje naszą tożsamość i warunkuje realizowanie (lub nie realizowanie) osobistych, życiowych celów.

Skąd wiesz, że potrzebujesz zbudować lub wzmocnić swoją pewność siebie?

 • cechuje cię smutek, nerwowość, brak ci otwartości i zaufania do ludzi,

 • nie wykazujesz aktywności, rezygnujesz z realizacji wielu swoich pomysłów,

 • czujesz, że jesteś przez innych odrzucona i masz na swój temat dość nieciekawe zdanie,

 • w każdym przypadku twego życia działa samosprawdzająca się przepowiednia, że niczego nie potrafisz i do niczego się nie nadajesz,

 • nieustanie porównujesz się z "innymi" i wystawisz sobie negatywne oceny,

 • albo.. żyjesz z dnia na dzień i starasz się nie myśleć ani o przeszłości, ani o przyszłości.

 

W jaki sposób ty sama sobie to robisz

Kiedy byłaś małym dzieckiem, nie miałaś problemu z pewnością siebie. Gdybyś miała – nie nauczyłabyś się chodzić, zrażona kolejnymi upadkami. Tymczasem dziecko, ze swoją pasją, ciekawością świata i wiarą w uzyskanie tego, co wydaje się nieosiągalne, wspina się na palce i  sięga po wszystko bez lęku i bez ograniczeń.

Następnie zaczyna się proces wychowania, edukacji, walki o miejsce w gronie rówieśników, pierwsza praca, pierwszy miłosny zawód, pierwszy durny szef, pierwsza porażka, potem kolejne.

I tak podczas kolejnych etapów życia akceptujesz opinie, które wypowiadają o tobie inni. Ich oceny stają się twoimi, słowa krytyki innych osób budują twe przekonanie o sobie. Zaczynasz wyobrażać sobie, że jeśli raz się coś nie udało, to kolejny raz też się nie uda. A gdy do tego dołożysz słowa nauczycieli, rodziców, bliskich sobie ludzi, słowa oceniające i raniące... możesz do końca swego życia tkwić w poczuciu, że jesteś do niczego, i że tak widocznie już musi być.

Rozejrzyj się..

ile potencjału twórczego jak wielkiej liczby osób z twego otoczenia legło pod gruzami utraty poczucia własnej wartości. A może nawet ty sama robisz to swoim dzieciom?

Im wcześniej sobie to uświadomisz, tym szybciej podejmiesz właściwą decyzję. Aż pewnego dnia zaczynasz słuchać, myśleć, zadawać sobie całkiem nowe pytania i udzielać sobie na nie zaskakujących odpowiedzi. Zaczniesz tworzyć w swej głowie obrazy celów, pierwszych sukcesów, zaobserwujesz u siebie pierwszą zmianę, potem kolejną i przekonasz się, jak wzrasta twoja samoocena i samoakceptacja.

Jak możesz to robić

Rozejrzyj się. Sprawdź. Poszukaj. Może filozofia KAIZEN. Może techniki hipnozy. Może NLP.

Każda książka, każde szkolenie, każda twoja myśl są pożądane, gdy przybliżają cię do rozpoczęcia procesu zmiany.

To twoja decyzja i to ty decydujesz czy chcesz wejść w to, co dla Ciebie jest nową tożsamością, spójną postawą prowadzącą do sukcesu, zadowolenia i szczęścia. 

Bo czy widziałeś człowieka sukcesu, któremu brak pewności siebie? Odziedziczyli gen sukcesu czy mieli wspierające otoczenie? A może przeszli długą drogę, pokonali wiele przeszkód, zawalczyli o siebie, swoja wolność, niezależność, przyszłość?

Możesz być dokładnie taka, jak on pomimo, że musisz włożyć w to wiele wysiłku. W zamian zbudujesz wysokie poczucie swojej własnej wartości tak, że poczujesz się, być może po raz pierwszy w życiu, naprawę wspaniale.

Jakie korzyści osiągasz dla siebie

 • Czujesz się równa innym, jest dla ciebie naturalne, że jesteś interesująca i wartościowa.

 • Pochwały przyjmujesz bez fałszywej skromności i poczucia winy, dziękujesz za komplement i odnosisz się do siebie z szacunkiem.

 • Nie tracisz czasu na martwienie się tym, co będzie w przyszłości, tym bardziej nie tracisz czasu na martwienie się tym, co się zdarzyło w przeszłości.

 • Postępujesz według własnego rozeznania, a nie pod dyktando innych ludzi, wierzysz, że potrafisz dać sobie radę nawet w bardzo trudnych sytuacjach.

 • Bez skrępowania mówisz głośno o swoich pomysłach, wyrażasz swoje zdanie, opinie, dyskutujesz na trudne tematy, potrafisz bronić swoich racji.

 • Twoja otwarta, szczera postawa doceniana jest w pracy: podczas rozmów kwalifikacyjnych, podczas oceny rocznej, podczas wyznaczania nowych zadań, podczas awansowania najlepszych pracowników na wyższe stanowiska.

 

Co jeszcze świadczy o twej wysokiej samoocenie

Mocno wierzysz w wyznawane przez siebie wartości i zasady i gotowa jesteś ich bronić nawet wbrew odmiennej opinii grupy. Czujesz się jednak na tyle pewnie, że potrafisz zmienić zdanie, jeśli nowe doświadczenia i dowody pokażą, że byłaś w błędzie.

Skutecznie opierasz się próbom zdominowania cię przez inne osoby. Potrafisz szczerze cieszyć się pracą, zabawą, twórczym wyrażaniem siebie, towarzystwem a nawet próżnowaniem. Jesteś otwarta na pomysły własne i innych i nie ukrywasz swoich emocji i pragnień, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Twoja nowa postawa zbudowana na bazie pewności siebie, wysokiej samooceny i wiary we własne możliwości przekłada się na sukces zawodowy, awans. Zaczynasz zaspokajać swoje skrywane dotąd potrzeby, budujesz bardziej głębokie związki i relacje z osobami, na których ci zależy.

Być może spytasz - A skąd mam wiedzieć, że to wszystko prawda?

 • Ponieważ nie pozwalasz, aby ktokolwiek wkręcał ci do głowy destrukcyjne śmieci. Ponieważ znasz siebie, akceptujesz swoje zalety, ale też i wady. Ponieważ wyznaczasz sobie cele, które są twoimi życiowymi zadaniami i które realizujesz z pasją.

 • Ponieważ na wyzwania, jakie niesie przed tobą życie, reagujesz słowami -hmmm, ciekawe, co to fantastycznego będzie się teraz działo..

 • Ponieważ dynamika, energia, poczucie sprawczego wpływu na siebie i innych to cechy, którymi się zaraziła. Ponieważ nie dążysz do osiągnięcia doskonałości czy perfekcji tylko wciąż się rozwijasz.

 • Ponieważ taka postawa staje się częścią twojej osobowości. Ponieważ twoje otoczenie zauważa i docenia zmianę, która w tobie nastąpiła.

 

Czy TERAZ już także uważasz, że pewność siebie, samoakceptacja, poczucie własnej wartości to podstawa zadowolenia i dobrego życia?

Ponieważ, niezależnie od tego, jak eleganckie założysz buty, niezależnie od tego, jak dobrą prezentację multimedialną przygotujesz, aby odnieść sukces i umieć cieszyć się z niego bez ograniczeń, najważniejsza jest siła twej pewności siebie.

Ponieważ już wiesz, dlaczego tak się dzieje, że w ludziach znających swoją wartość tkwi szczególny magnes przyciągający zaufanie, szczęście i powodzenie. Wszystko, co dobre, jakby samo wpada im w ręce. Ich związki uczuciowe są trwałe a plany życiowe kończą się na ogół sukcesem. Osoby te są pełne ciepła, wewnętrznej mocy. Umieją cieszyć się przyjemnościami, które niesie każdy dzień.

Niektórzy mówią - magia.. Osiągnięcie takiego stanu to właśnie jest twoje zadanie. Abyś i Ty osiągnęła swój własny, życiowy sukces.

 

 

 

 www.grajWysoko.pl,

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Reklama

Jakiej pracy szukasz?   Gdzie?      
oferty pracy
Oferty pracy
powered by Jobrapido
   
zawód, stanowisko, słowo kluczowe   miejscowość lub województwo    

              Wiadomości            Wydarzenia             Świat                Polityka                 Gospodarka                   Sport                     Waszym zdaniem                   Styl życia                                                         

stat4u