Artykuły sponsorowane

Menu


Redakcja

Redakcja

URL strony:

Przemówienie Dudy podczas uroczystości obchodów święta Wojska Polskiego

Prezydent wraz z żoną wzięli udział w obchodach święta Wojska Polskiego. Na początek Duda złożył wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a następnie wygłosił przemówienie.

- ,,Polska armia jest jedna i nie można jej różnicować poprzez rodzaje wojsk czy jakąkolwiek inną klasyfikację. Wszyscy polscy żołnierze i wszystkie jednostki zasługują na szacunek, bo szacunek dla polskiego żołnierza, jego trudu, jego bohaterstwa, jego odwagi, gotowości obrony ojczyzny musi być zachowany w całym społeczeństwie, od władz aż do zwykłego obywatela (...)

Wierzę głęboko, że spokojnie i z rozwagą, w sposób zaplanowany i logiczny modernizację polskiej armii i zwiększenie jej liczebności uda się przeprowadzić. Wierzę także w to, że w tym procesie zachowamy jedność jako politycy i że także będziemy umieli zachować jedność w ramach polskiej armii’’ - powiedział Andrzej Duda.

Uroczystość zakończyła defilada wojska. Aż 1500 żołnierzy w 900 w kolumnach marszowych i prawie 500 w pojazdach przeszło Alejami Ujazdowskimi. Dodatkowo w paradzie wzięły udział pododdziały i poczty sztandarowe państw sojuszniczych, jak również partnerskich.

 

 

Wiadomości

Rodzinę 500+ pożrą opłaty

Obiecane podczas kampanii wyborczej 500+ faktycznie weszło w życie. Co więcej obiecano, że to świadczenie wzrośnie po pierwszym roku.

W tej chwili szykują się podwyżki, niestety nie 500+, ale opłat, które sprawią, iż pieniądze na dzieci będą musiały być wydawane na zupełnie inne cele.

Subskrybuj to źródło RSS
Jakiej pracy szukasz?   Gdzie?      
oferty pracy
Oferty pracy
powered by Jobrapido
   
zawód, stanowisko, słowo kluczowe   miejscowość lub województwo    

              Wiadomości            Wydarzenia             Świat                Polityka                 Gospodarka                   Sport                     Waszym zdaniem                   Styl życia                                                         

stat4u