Menu


Domowy test na narkotyki - czy jest skuteczny?

Narkotyki są dużym problemem społecznym. Szacuje się, że w Polsce uzależnionych jest od nich 100 tysięcy osób. Mitem jest, że dotyczy on tylko bezdomnych i ludzi z marginesu społecznego.

Szybkie tempo, życia, stres, alienacja, powodują, że sięgają po nie również ci, po których nigdy byśmy się tego nie spodziewali.

Aby rozwiać wątpliwości, czy kłopotów z substancjami psychoaktywnymi nie mają nasi najbliżsi, warto skorzystać z domowych testów na narkotyki.

Kiedy wykonywać badanie?

Uzależnienie od narkotyków jest chorobą, która w równym stopniu dotyka wszystkich, bez względu na wiek, czy status materialny. W początkowej fazie, ciężko jest przypisać zauważone przez nas oznaki akurat ich zażywaniu.
Nie możemy także liczyć na to, że osoba uzależniona, otwarcie przyzna nam się, że boryka się z tak poważnym problemem.

Na co zatem zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?

Na pewno pierwszym, niepokojącym objawem będzie zmiana zachowania. Często pojawiają się wahania nastroju i aktywności, od nadmiernego pobudzenia i ekscytacji, do apatii i zobojętnienia.
Dostrzegalne są problemy z koncentracją, a także nadmierna wrażliwość na krytykę i niepowodzenia.

Również osoba biorąca narkotyki, zmienia swoje przyzwyczajenia, nawyki i rytm dobowy. Przestaje czerpać satysfakcję z interakcji społecznych, izoluje się od rodziny i przyjaciół. Powoli zaczyna się oszukiwanie i okłamywanie najbliższych, także coraz częstsze są napady złości i agresji.

Zażywanie narkotyków powoduje nie tylko zmiany w zachowaniu, ale także w wyglądzie zewnętrznym osoby uzależnionej. Co może wzbudzić nasze podejrzenia? Przede wszystkim szybka utrata lub przybranie na wadze, zwężone lub rozszerzone źrenice (które nie reagują) na światło, ciągły katar, krwawienie z nosa, siniaki i ślady po ukłuciach.
Ponadto zmianie może ulec styl ubierania się, fryzura, a także mogą pojawić się zaniedbania w sferze higieny osobistej.

Czym są testy narkotykowe?

Testy narkotykowe są specjalistycznymi urządzeniami o bardzo wysokiej czułości, które służą do wykrywania, nawet minimalnych ilości substancji psychoaktywnych. Materiał, z którego pobiera się próbki do analizy, może stanowić odzież, ślina, krew i włosy.

Wśród różnych jego rodzajów, możemy wyróżnić zarówno testery jednorazowe, kontaktowe, jak i elektroniczne testery, wielorazowego użytku. Jednorazówki charakteryzują się niską ceną i łatwością zastosowania.
Wystarczy jedynie dotknąć nią przedmiot, z którym wybrana przez nas osoba miała kontakt i poczekać na wynik. Urządzenia wielorazowego użytku są za to droższe, ale można z nich korzystać tak często, jak jest nam to potrzebne.

Gdzie można kupić domowy test na narkotyki?

Test na narkotyki możemy kupić praktycznie w każdej aptece i w Internecie. Na rynku mamy do wyboru szeroką ich ofertę, szczególnie warto zwrócić uwagę na testy, które ma w sprzedaży sklep: https://www.alfatronik.com.pl/testy-narkotykowe-c-19.html.  Musimy jedynie zdecydować, z jakiego materiału chcemy pobrać próbkę.

Dostępne są testy, które wykrywają grupy narkotyków obecne w pocie i na skórze. Przykład stanowić może test narkotykowy DrugWipe 5K. Potrzebujemy jedynie od 2 do 8 minut, aby otrzymać wyniki, dające pewność, że dana osoba zażywała substancje psychoaktywne. Wystarczy śladowa ilość potu ze skóry, żeby wykryć jeden z czterech typów popularnych narkotyków.

Sprawdzić, czy podejrzewana przez nas osoba zażywa takie substancje, możemy również poprzez próbkę śliny. Do takiego zadania idealnie nadaje się test narkotykowy DrugWipe 5S.

Wykrywa on następujące grupy narkotyków obecne w ślinie: konopie (haszysz, marihuana), amfetaminy/metamfetaminy, MDMA (ecstasy), opiaty (morfina/heroina), kokainę/crack. Jego cena to tylko 95,14 zł.

Wszystkie domowe testy na narkotyki charakteryzują się wysoką skutecznością i są proste w użyciu. Jeżeli podejrzewamy, że nasze dziecko, czy inny członek rodziny, ma problem z narkotykami, należy jak najszybciej podjąć konkretne działania.

Najlepiej zaczynając od zakupu domowego testu narkotykowego.

   

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę
Jakiej pracy szukasz?   Gdzie?      
oferty pracy
Oferty pracy
powered by Jobrapido
   
zawód, stanowisko, słowo kluczowe   miejscowość lub województwo    

              Wiadomości            Wydarzenia             Świat                Polityka                 Gospodarka                   Sport                     Waszym zdaniem                   Styl życia                                                         

stat4u