Menu
Coraz częściej leczymy się na Białorusi

kwiecień 19, 2018

Coraz częściej leczymy się na Białorusi

Długie kolejki i wysokie koszta leczenia, bądź wykonywania badań specjalistycznych skłaniają Polaków...

Polskie śmieci nie nadają się do recyklingu, dlatego sprowadzamy z zagranicy

kwiecień 18, 2018

Polskie śmieci nie nadają się do recyklingu, dlatego sprowadzamy z zagranicy

Choć brzmi to niewiarygodnie to polskie zakłady przetwarzania odpadów są w trudnej sytuacji, poniewa...

Będzie przyrost ludności w zaskakującym tempie!?

kwiecień 17, 2018

Będzie przyrost ludności w zaskakującym tempie!?

Polski rząd przejmuje się niskim przyrostem ludności, że robi wszystko aby to przyspieszyć. Wymyślon...Straciłeś prawo jazdy za jazdę po alkoholu? - odzyskaj je szybciej!

Każdego roku 110 000 kierowców traci prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Czasami jest to notoryczne zachowanie kierowców do momentu, aż zostaną przyłapani przez policję, a w niektórych przypadkach jest to tzw. jednorazowy wyskok kierowcy, który miał przysłowiowego pecha i został zatrzymany do kontroli.

 

Tak czy inaczej pod wpływem alkoholu nie powinno się prowadzić pojazdów, a jeśli ktoś tego nie rozumie musi ponieść konsekwencje. Niemniej mało kierowców, którzy są w trakcie ponoszenia konsekwencji za jazdę po alkoholu wie, iż karę można skrócić.

Otóż, według przepisów prawa karnego i drogowego, które weszły w życie w 2015 r. kierowcy, którym odebrano prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie mogą starać się o jego zwrot. Mowa tutaj o wnioskowaniu warunkowym tj. po odbyciu połowy kary trzeba złożyć wniosek do sądu o warunkowe przywrócenia prawa jazdy.

To jednak nie wszystko warunkiem jest zamontowanie w aucie urządzenie zwane blokadą alkoholową. Pojazd nie uruchomi się dopóki kierowca nie dmuchnie w urządzenie.

Opinie jakoby urządzenie sprawiało zagrożenie np. kiedy samochód zgaśnie na przejeździe kolejowym jest zwykła bajką. Auto odpala ponownie do 30 min po wyłączeniu zapłonu bez konieczności sprawdzania stanu trzeźwości.

Według opinii funkcjonariuszy policji Autowatch się sprawdza nie tylko w dzień upojenia alkoholem, ale także następnego dnia, kiedy kierowca myśli, ze jest już trzeźwy, a wcale tak nie jest.

 

 

Wiadomości

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Reklama

Jakiej pracy szukasz?   Gdzie?      
oferty pracy
Oferty pracy
powered by Jobrapido
   
zawód, stanowisko, słowo kluczowe   miejscowość lub województwo    

              Wiadomości            Wydarzenia             Świat                Polityka                 Gospodarka                   Sport                     Waszym zdaniem                   Styl życia                                                         

stat4u