Menu
Kobiety masowo rezygnują z pracy

marzec 21, 2018

Kobiety masowo rezygnują z pracy

Program 500+ z jednej strony okazał się idealny, aczkolwiek biorąc pod uwagę skalę rezygnacji z prac...

Ochrona kobiet ciężarnych zostanie zniesiona!?

marzec 20, 2018

Ochrona kobiet ciężarnych zostanie zniesiona!?

Obecnie czynne zawodowo kobiety, które zaszyły w ciążę z umową o pracę zawartą na czas określony lub...

Nie będziemy uiszczać dodatkowych opłat w szpitalach!?

marzec 19, 2018

Nie będziemy uiszczać dodatkowych opłat w szpitalach!?

Pobyt w szpitalu wcale nie jest darmowy i przekonali się o tym zarówno pacjenci jak też rodzice towa...Urzędnicy Państwowej Inspekcji Pracy nie chcą pracować w niedziele

Zakaz handlu w niedziele doprowadził do wielu komentarzy, które pokazują, że ustawa nie koniecznie musi być strzałem w dziesiątkę.

Po pierwsze według specjalistów wiele osób pójdzie na bezrobocie - mowa o pracownikach związanych z handlem, ale też ochroniarzach dużych sklepów.

 

Następnie ustawa miała między innymi zapewnić Polakom inną formę spędzania czasu z rodziną, a nie chodzenia po centach handlowych. Tej kwestii zupełnie nie rozumieją inspektorzy z PIP, którzy nie będą mogli spędzać czasu z rodziną, ponieważ ich zadaniem będzie regularne kontrolowanie czy sklepy w niedziele są zamknięte.

Jak mówi ustawa pracownicy PIP mogą pracować w niedziele, święta jak również w nocy, ale tylko w wyjątkowych przypadkach. Do łamania prawa dojdzie, kiedy musieliby pracować w innej sytuacji.

Związkowcy w oparciu o ten przepis napisali pismo do Generalnego Inspektora Pracy. Piszą, iż kontrola przestrzegania zakazu handlu jest podstawowym zadaniem PIP i nie ma mowy o wyjątkowej sytuacji.

Dalej piszą, że nakaz pracy w niedziele, aby kontrolować sklepy "pozbawiony jest zgodnie z regulacjami ustawy, to nakaz sprawdzania, czy sklepy przestrzegają zakazu handlu w niedziele "pozbawiony jest podstawy prawnej i stanowi naruszenie przepisów o czasie pracy".

 

 

Zd24

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Reklama

Jakiej pracy szukasz?   Gdzie?      
oferty pracy
Oferty pracy
powered by Jobrapido
   
zawód, stanowisko, słowo kluczowe   miejscowość lub województwo    

              Wiadomości            Wydarzenia             Świat                Polityka                 Gospodarka                   Sport                     Waszym zdaniem                   Styl życia                                                         

stat4u